Ako si vybrať finančného poradcu?

Ak nie ste finančným znalcom a nemáte dostatok času na spravovanie vašich peňazí a majetku, pravdepodobne by ste hľadali niekoho, kto by Vám s tým pomohol. Či sa jedná o vaše úspory, štart do života pre deti alebo poistenie majetku, to je miesto, kde môže finančný poradca pomôcť.

Tu je pár dôležitých špecifík, na čo si dávať pozor. 

Kvalifikácia a odbornosť:

Skontrolujte kvalifikácie vášho potenciálneho poradcu. Mal by mať potrebné licencie v NBS, certifikácie a vzdelanie v oblasti financií, investícií a danej oblasti, ktorú potrebujete riešiť. Ak narazíte na poradcu, ktorý má iba 2 licencie zo 6, nemôže Vám poskytnúť komplexné poradenstvo.

Skúsenosti:

Zistite, koľko skúseností má Váš poradca s riadením financií a investovaním. Skúsenosti môžu byť dôležité pri riešení rôznych finančných situácií.

Referencie a odporúčania:

Prečítajte si hodnotenia a recenzie od iných klientov, ktorí s daným poradcom pracovali. Odporúčania od dôveryhodných zdrojov môžu byť užitočné pri rozhodovaní.

Etický kódex:

Zistite, či finančný poradca dodržiava etický kódex a má povinnosť jednať v najlepšom záujme klienta.

Veľa poradcov hneď na prvom stretnutí vnucuje klientom uzavrieť si rôzne finančné produkty a zabudnú na primárnu potrebu klienta, kvôli ktorej ho oslovili.

Komunikácia:

Je dôležité, aby ste sa cítili pohodlne a dôverovali svojmu finančnému poradcovi. Zvážte, ako dobre komunikuje, ochotne dvíha telefón a ako dobre Vám vysvetľuje svoje odporúčania.

Nikdy nezabudnite na to, že výber finančného poradcu je dôležitý krok a je dôležité venovať mu čas a starostlivosť. Vaše finančné zdravie je v hre, a preto je dôležité vybrať si spoľahlivého a odborného poradcu, ktorý vám pomôže dosiahnuť Vaše finančné ciele.

Mám záujem o nezáväznú konzultáciu